ققنوس چت   چت باران   منزل مبله شیراز   
شرايط تحصيل در آلمان  مهاجر ت مهاجر ت .

مهاجر ت

شرايط تحصيل در آلمان

 مي‌توان در صورت داشتن پذيرش از يك كالج، ويزاي تحصيلي از سفارت آلمان درخواست كرد. در اين مورد بايد كالج و موسسه زبان از يكديگر تفكيك شوند. كالج ها مراكزي هستند كه به صورت مستقيم توسط دانشگاه‌هاي دولتي آلمان اداره مي‌شوند و در واقع جزئي از دانشگاه‌ها هستند و هدف اين مراكز آماده ساختن متقاضيان تحصيل در آلمان مقطع ليسانس مي‌باشد، به صورتي كه با ارايه دو ترم تحصيلي به آماده كردن دانشجو از نظر زبان آلماني و همچنين يك سري دروس پايه و مربوط به رشته مورد نظر در دانشگاه مي‌پردازد.

 

با توجه به اينكه اين مراكز كاملا معتبر هستند و بخشي از دانشگاه مي‌باشند، در صورت داشتن پذيرش از هر كدام از كالج‌ها، متقاضي ميتواند درخواست ويزاي تحصيلي كند و اگر ساير مدارك را هم به سفارت تحويل داده باشد، مشكلي از بابت دريافت ويزا نخواهد داشت.

 

اما موسسات زبان آلماني كه اكثرا مراكزي خصوصي هستند، مستقل از دانشگاه‌ها و صرفا ارايه دهنده دوره‌هاي زبان آلماني هستند كه حتي اگر متقاضي موفق به اخذ پذيرش از آنها شود، درخواست ويزاي تحصيلي وي توسط سفارت آلمان رد خواهد شد.

 

حداقل سطح زبان آلماني براي گرفتن پذيرش چقدر است؟

راي رشته هاي آلماني زبان داشتن حداقل سطح B1 الزاميست و براي رشته هاي انگليسي با توجه به نمره درخواستي بايد درك ارائه شود. همچنين براي دريافت پذيرش از رشته هايي كه به زبان انگليسي ارايه مي‌شوند، ارايه مدرك آيلتس با نمره ۶ به بالا الزاميست.

 

ترميم نمرات دبيرستان چيست؟

متقاضيان ادامه تحصيل پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي بايد بدانند كه براي ادامه تحصيل در آلمانخارج از كشور معدل و يا نمرات دروس تخصصي نقش تعيين كننده اي در گرفتن پذيرش از بسياري از دانشگاه هاي خارج كشور دارد. حال اگر نمرات شما كم باشد آيا ترميم نمرات كارساز است؟

كساني كه ديپلم خود را از بعد از سال 1384 گرفته اند مي توانند در طرح ترميم نمرات دبيرستان شركت كنند. اين ترميم در كارنامه كتبي ديپلم شما هيچ تاثيري ندارد.

نكاتي درباره ترميم نمرات:

1. اين ترميم نمرات فقط براي آزمون كنكور سراسري برنامه ريزي شده است و فقط منحصر به مقطع ديپلم است نه پيش دانشگاهي.

 

2. اين ترميم نمرات هيچ نقشي در مواردي نظير گرفتن پذيرش از دانشگاه هاي كشور خارجي ندارد. چون اصولا براي موضوع كنكور در نظر گرفته شده در معدل تاثير نداشته و اصولا قابل ترجمه و ارائه به دانشگاه هاي كشور خارجي نيست.

 

در نتيجه اگر برنامه ادامه تحصيل در رشته هاي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي را در خارج از كشور داريد به معدل ديپلم و پيش دانشگاهي توجه كنيد و سعي كنيد نمرات دروس زيست، شيمي، رياضي و فيزيك بالايي داشته باشيد. البته به خاطر داشته باشيد اگر نمرات و معدل شما كم بود مي توانيد با شركت در كالج هاي Pre-medical اين ضعف را پوشش دهيد.

كار كردن چقدر از هزينه هاي زندگي در آلمان را پوشش مي دهد؟

 

با كار دانشجويي در آلمان مي توان حداقل 650 يورو در ماه درآمد داشت.

 

از كجا مي توان در دوران دانشجويي كار پيدا كرد؟

 

براي پيدا كردن كار دانشجويي مناسب مي توان به اداره ي امور صنفي و فوق برنامه ي دانشجويي و يا به بخش كاريابي براي دانشجويان (Studentenvermittlung) مستقر در اداره ي كار شهر مربوطه مراجعه كرد.

 

هزينه هاي تحصيل در آلمان

 

شهريه تحصيل در آلمان چقدر هست؟

دانشگاه هايي كه ويزا مونديال از آنها براي متقاضيان خود پذيرش ميگيرد، علاوه بر اينكه دانشگاه هاي معتبر آلمان هستند و توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت ايران نيز معتبر شناخته شده اند، هيچ گونه شهريه اي از دانشجو نميگرند و در واقع تحصيل در اين دانشگاه ها كاملا رايگان است. تنها هزينه اي كه اين دانشگاه ها از دانشجو ميگيرند، به ازاي هر ترم 300 يورو ميباشد كه در ازاي اين مبلغ يك كارت عبور و مرور رايگان به دانشجو داده ميشود تا توسط آن بتواند در شهر محل تحصيل خود و همچنين شهرهاي اطراف، به صورت كاملا رايگان عبور و مرور كند.

 

با كار كردن چقدر از شهريه رو ميتونم پوشش بدم؟

حداقل در آمد در آلمان به ازاي هر ساعت 8.5 يورو ميباشد و دانشجو اجازه دارد در هر هفته 20 ساعت كار كند و با توجه به اينكه مخارج يك زندگي خوب دانشجويي در ماه 650 يورو ميشود، ميتوان ادعا كرد كه از طريق كار در كنار تحصيل ميتوان 95 الي 100 درصد كل مخارج زندگي را تامين كرد. البته بسياري از كارها هستند كه به ازاي ساعت، بيشتر از 8.5 يورو ميپردازند كه بديهي است در اين شرايط درآمد دانشجو بيشتر هم ميشود.

در آلمان  چقدر ميتونم روي كار دانشجويي حساب كنم

خوشبختانه كار دانشجويي در آلمان بسيار امر جا افتاده اي است و بسياري از كارفرمايان تمايل دارند به دانشجويان كار بدهند. اگر سطح زبان آلماني شما حداقل B1 باشد، پيدا كردن كار دانشجويي راحت خواهد بود.

 

هزينه زندگي دانشجويي در آلمان چقدره؟

 

هزينه يك زندگي دانشجويي در آلمان به صورت ميانگين 650 يورو در ماه ميباشد


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ساعت: ۰۲:۵۰:۳۱ توسط:عمادقاسمي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :